Snifim

קיץ חם, גם בעולם
מחנות קיץ בסגנון המונדיאל, מסעות לישראל, בית קפה המנוהל על ידי חניכים בעלי מוגבלויות, פלאש מוב בארה"ב ועוד. עשרות אלפי חניכי בני עקיבא העולמית השתתפו באירועי הקיץ בארץ ובעולם. רגע לפני שהקיץ נגמר, נשמע איך מציינים את החופש הגדול ברחבי העולם.
 
בארה"ב כובשים את יו טיוב עם פלאש מוב מקורי: מחנות מושבה של בני עקיבא בפנסילבניה ובויסקונסין ארה"ב, פתחו שני ערוצי סרטים באתר יו טיוב. מידי יום העלו במחנות סרטון בן דקה שנקראה: "דקה במושבה". החניכים סיפרו למצלמה מידי יום על הפעילויות החינוכיות שעשו באנגלית, ותיבלו את דבריהם במילים עבריות וסלנג ישראלי שלמדו הקיץ במחנה. השבוע צילמו במחנה אירוע את חניכי 'מחה"ך', אשר הפתיעו את החניכים הצעירים בריקוד 'פלאש מוב' לצלילי שיר על ט"ו בשבט.

 
בשוודיה זוכים בפרס הנובל: בשוודיה הפיקו מחנה בסגנון 'פרס נובל': כידוע, פרס הנובל הומצא בשוודיה, ומוענק בבירתה, סטוקהולם, מידי שנה. בבני עקיבא סקנדינביה החליטו לאמץ את הטקס הנוצץ והמכובד והתאימו את פעילויות המחנה לנושא. החניכים למדו על היהודים והישראלים אשר זכו בפרסי הנובל לדורותיהם, ואת פועלם החשוב. בין הדמויות שלמדו עליהם החניכים: פרופסור אומן, אלברט איינשטיין, מנחם בגין ועוד... בסוף המחנה, זכו כל אחד מהחניכים והחניכות בפרס נובל, כל אחד בתחום המומחיות שלו.

 
מחנה מונדיאל: נושא מחנה בני עקיבא בברזיל השנה היה: מחנה מונדיאל. למרות שהנבחרת הברזיאלית לא הצליחה כצפוי במונדיאל,  ולמרות שהמחנה התקיים מספר ימים אחרי הגמר הגדול, החליטו בבני עקיבא להקדיש את המחנה לנושא: בתנועה יצרו קלפי שחקנים לכל אחד מחניכי המחנה, לבשו תלבושות אחידות ועוד.
 
מיני ישראל, בברזיל: בבלם שבברזיל, עיר קטנה ומרוחקת, מקיימים מידי שנה מחנה ביערות הטרופיים. נושא המחנה היה 'מיני ישראל', כאשר מדריכים התנועה חשפו בפני החניכים, אשר בחלקם הגדול לא היה בישראל מימיו, לנופים ולאתרים ישראלים דרך משחקים, פעילויות ומדיה דיגיטלית.
 
1500 חניכים הגיעו לישראל: בני עקיבא העולמית מפעילה 'מחנות ישראל' לחניכי התנועה מהעולם אשר מגיעים לישראל למספר שבועות בקיץ, אשר במהלכן לומדים להכיר את ישראל לאורכה ולרוחבה. השנה השתתפו כ1500 חניכי התנועה מרחבי העולם במחנות, הייחודיים לכל מדינה ומדינה. מארצות הברית וקנדה הגיעו לישראל 366 חניכי התוכנית 'מחה"ך בארץ', מאנגליה הגיעו 185 חניכים למחנה נודד בן מספר שבועות.
 
מאות חברים חדשים בפייסבוק: במהלך הקיץ נפגשו מאות חניכי 'מחנות ישראל' מאירופה יחד עם אחת הקבוצות מארה"ב לשבת מיוחדת בכפר הנופש 'מור אכזיב' בצפון. במהלך השבת למדו החניכים מרחבי העולם להכיר אחד את השני, כאשר הדגש היה על 'שבת אחים גם יחד'. "ממש כיף לפגוש חניכי בני עקיבא מכל העולם" אמר אחד מחניכי תוכנית 'מחה"ך' מארה"ב, "לא ידעתי שיש בני עקיבא בשוודיה או אפילו בפינלד, ופתאום הם החברים הכי טובים שלי!". ואכן, מיד עם תום השבת שלפו החניכים את מכשירי הסלולאר המתקדמים והוסיפו את חבריהם החדשים כחברים בפייסבוק. 
 
מחנה בסגנון אווטאר, בפרת': בפרת' אוסטרליה החליטו השנה להתמקד במנהיגות יהודית וחשפו את החניכים בפני גדולי מנהיגי העם היהודי במהלך ההסטוריה. החניכים אף קיבלו כלים פרקטיים לצורך מנהיגות והובלת הקהילה היהודית. אחד השיאים במחנה היה תחרות בסגנון 'אווטאר', אחד הסרטים המצליחים של השנה: החניכים חולקו לשתי קבוצות, בני האדם ואנשי האווטאר, כאשר המטרה הייתה להשמיד את הקבוצה השנייה. הקרב נהיה עכור וקשה, כאשר במהלך ה'קרבות' החל לרדת גשם סוער, אשר רק הוסיף לדרמה. אחרי שהחניכים נרגעו מהבוץ והלכלוך, ישבו עם המדריכים ולמדו על שנאת חינם וקבלת האחר.

 
בית קפה מיוחד באוסטרליה: פרויקט הדגל של בני עקיבא במלבורן אוסטרליה בשנים האחרונות הוא 'שבט יובל', שבט לילדים בעלי מוגבלויות, אשר הקימו לפני כשנתיים. בקיץ האחרון הקימו מדריכי שבט יובל, יחד עם החניכים את 'קפה יובל', בית קפה מיוחד, אשר הופעל כולו על ידי חניכי השבט. בבית הקפה הגישו החניכים מאפים, קפה ועוד מטעמים שלמדו להכין. מאות חברי הקהילה היהודית גדשו את אולם בית הכנסת בכדי להשתתף בפעילות המיוחדת. 
 
מחנה בני עקיבא עלה לישראל: בעקבות בקשות חוזרות מהורים, עולים חדשים וישראלים כאחד, הוקם השנה, בפעם הראשונה מחנה בישראל, המבוסס על הקונספט של מחנות הקיץ של בני עקיבא בחו"ל. 'מחנה עמיחי' הסתיים בימים אלה והתקיים בצפון הארץ על יד ראש הנקרה. במחנה השתתפו כ200 חניכים, ילדים לעולים חדשים יחד עם צברים מרחבי הארץ. כמו-כן, השתתפו במחנה ילדים מקהילות יהודיות בחו"ל. את המחנה אירגנה תנועת בני עקיבא העולמית יחד עם חברת התיירות החינוכית טללים ותנועת בני עקיבא בישראל.
 
מגייסים כסף להאיטי במחנה סיירים אירופה - אחד מהמחנות הגדולים ביותר בעשור האחרון: מאות בני נוער משש מדינות ברחבי העולם יחד עם משלחת מישראל בילו שבועיים מלאים באידיאלים ותוכן ציוני דתי בהרי טירול, על יד זלצבורג שבאוסטריה. בניגוד לארץ, מזג האוויר היה סוער מתמיד, והחניכים נאלצו מידי פעם להשתכשך בבוץ. אחד השיאים של המחנה היה ללא ספק משימה שקיבלה כל קבוצה: להפיק מופע רחוב במרכז העיר זלצבורג על מנת לאסוף כסף למען נפגעי האיטי. החניכים יצרו פסלים אנושיים, מופעי ריקוד, מוסיקה ועוד... הקבוצה האיטלקית, אשר הצליחה להתרים מאות אירו, זכתה במקום הראשון. 
 
 

שילחו את תגובתכם!

Your Name *
Email * [will not be published]
Title *
 Comments *
  [no html allowed]
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code * Please enter this code into the field below it
 Letters are not case sensitive.
 Load New Code

Recent comments

bFXpvqvtdY

January 19, 2013

#3LSPntLXRiUWYGMp
x6etS0 tkjrwumotqum

IPvRNdjdLS

January 17, 2013

#2uZjZaxcPMWiOvRMslR
Great atrilce but it didn't have everything-I didn't find the kitchen sink!

hanna taie

October 23, 2010

#1I am interested to guide in the camp
hi; I am interested to guide at the camp .

I would be happy if you come back to me as soon as possible
Thanks
hanna


שלום, אני מעוניינת להדריך במחנה קיץ.. אשמח לקבל יותר פרטים בנושא..
תודה
חנה